“Activity based” vai “Agile” darba vide

Pēc kāda principa iekārtot darba vidi? “Agile” vai “Activity based”? Un kāda ir atšķirība.

Vislabāk tos apvienot kopā, jo “Agile workspace” būs elastīgs un pielāgojams birojs, kurā izmantas jaunas un dinamiskas biroja izkārtojuma pieejas, kas atbalsta dažādus strādāšanas veidus. Tanī pat laikā “Activity based workspace” darba vide tiek veidota, pētot uzņēmuma vajadzības un darbības, – nodefinējam uzņēmuma darbinieku darbības principus un vajadzības, un uz tā bāzes veidojam biroja interjeru.

Abi darba vietas iekārtošanas principi paredz iespēju strādāt dažādās darba stacijās: individuālais darbs, grupas projekti, video konferences unc.

Darbinieks izlemj, KUR, KĀ un KAD strādāt

Wilkhahn design workspace practise together with architectural practice  1zu33

Gan “Activity Based” gan “Agile workspace” darba vide aizstāj pieeju - viens galds, viens darbinieks – dodot  iespēju izvēlēties vienu no vairākām darba vietām. Šie principi paredz 50-70% izmantotas darba vietas (desk-based) un paplašina cita veida sadarbības un strādāšanas iespējas.

Wilkhahn design workspace practise together with architectural practice  1zu33

Ja liela daļa darbinieki strādā attālināti, tad ofiss kļūst par kopā sanākšanas vietu, informācijas un zināšanu apmaiņu, jaunu ideju radīšanu. Ofisā jāparedz vietas, kur satikties: formāli (sapulces, projektu grupas) un neformāli (atpūtas zonas, virtuve, neformālie darba galdi).

Tomēr, ja vēlas pieturēties pie vienas konkrētas pieejas, tad "Agile" darba vide būs piemērotāka uzņēmumiem, kuri strauji aug un attīstās un kuriem darba vides vajadzības bieži mainās. Tai skaitā liela daļa darbinieki strādā attālināti un birojs nepieciešams kā ideju, inovāciju, socializēšanās un informācijas apmaiņas vieta. "Activity Based workspace" paredz dziļāku uzņēmuma un darbinieku vajadzību izpēti, uz kā bāzes tiek veidotas dažādas darba stacijas. Šī pieeja kalpos ilgāku laiku un būs daudz pārdomātāka un pielāgota tieši konkrētajam uzņēmumam un tā darbības principiem.

Raksta autors: Edīte Vilcmeiere

Informācijas avoti: The Activity Based working practice guide (Juriaaan van Meel); Workdesign magasine.com; Wework.com; unc.

Previous
Previous

Biroja interjers kā uzņēmuma kultūras un vērtību spogulis

Next
Next

Vai tavs biroja plānojums veicina darba efektivitāti?